Skup odszkodowań komunikacyjnych OC/AC – co to takiego?

Jeśli interesuje Cię zagadnienie skupu odszkodowań, najprawdopodobniej oznacza to, że otrzymałeś zaniżone odszkodowanie z polisy OC sprawcy. Być może nie wiesz, dlatego tak się stało lub po prostu nie chcesz tracić nerwów na walkę z ubezpieczycielem. Niezależnie od tego, jaki jest powód – dobrze trafiłeś. Bowiem z poniższego artykułu dowiesz się, dlaczego towarzystwa ubezpieczeniowe zaniżają kwoty odszkodowań oraz co możesz w takiej sytuacji zrobić. Zamiast więc martwić się, co dalej, przeczytaj tekst i podejmij odpowiednie kroki.

Dlaczego ubezpieczyciele zaniżają odszkodowania?

Odkup odszkodowania przez naszą firmę to idealna opcja dla osoby, która otrzymała zaniżone świadczenie. Pytanie jednak, dlaczego tak się stało? Jest to niestety nagminna praktyka zakładów ubezpieczeniowych. Szacuje się, że aż 7 na 10 wypłacanych odszkodowań jest zaniżana. Powodów jest kilka. Najszczęściej w grę wchodzi wzięcie pod uwagę części zamiennych zamiast oryginalnych lub wyliczenie stawki za roboczogodzinę na podstawie mało konkretnych danych. Może się też zdarzyć, że w przypadku skomplikowanej naprawy, ubezpieczyciel uzna szkodę za całkowitą, co Tobie jako poszkodowanemu, nie za bardzo się opłaca.

Otrzymałeś zaniżone odszkodowanie? Przejdź na stronę dotyczącą dopłat do odszkodowań i uzyskaj należne pieniądze.

Odkup odszkodowania czy odwołanie?

Jedną z opcji, z której możesz skorzystać w przypadku zaniżonego odszkodowania, jest złożenie odwołania od decyzji ubezpieczyciela. Jednak nasze doświadczenie pokazuje, że większość reklamacji jest odrzucana. Co więc pozostaje? Oczywiście droga sądowa w postaci długiego, stresującego i kosztownego procesu, który wcale nie gwarantuje wygranej. Najlepiej więc skorzystać z oferowanej przez nas opcji odkupu odszkodowań i zaoszczędzić sobie nerwów.

Czym jest skup odszkodowań?

Jeśli chodzi o skup odszkodowań, polega to na sprzedaży szkody komunikacyjnej przez osobę poszkodowaną naszej firmie za ustaloną kwotę. Wcześniej jednak należy wysłać nam kosztorys, na podstawie którego określimy, jak bardzo została zaniżona szkoda. W przypadku braku kosztorysu, wystarczy nas o tym poinformować. Po dokładnej analizie nasz doradca przedstawi ofertę i jeżeli poszkodowany się z nią zgodzi, następuje podpisanie umowy, co jest równoznaczne z wypłaceniem sumy, której dotyczy umowa. Jak widać, jest to szybki, łatwy i nie niosący ze sobą ryzyka sposób na uzyskanie należnego świadczenie, czego nie można powiedzieć o wejściu z ubezpieczycielem na drogę sądową.

Odkup odszkodowania krok po kroku

Wiesz już, że jeśli chcesz sprzedać szkodę, musisz przesłać do nas kosztorys napraw, a jeśli go nie posiadasz, również możesz się do nas zgłosić – podpowiemy Ci wóczas, co musisz zrobić. Zanim jednak nastąpi podpisanie umowy i odkup odszkodowania OC, zweryfikujemy poprawność rozliczenia Twojej szkody, a następnie oddzwonimy do Ciebie z gotową ofertą. Jeśli zgodzisz się na sumę, za którą możemy dokonać odkupu szkody OC, będziemy mogli podpisać umowę w wygodnej dla Ciebie formie. Zapewniamy, że pieniądze pojawią się na Twoim koncie w przeciągu zaledwie kilku dni.

Odkup szkody OC – zalety

Jeśli zastanawiasz się, czy warto zgłosić się do nas po odkup szkody OC, musisz wiedzieć, że to rozwiązanie ma same zalety.? Przede wszystkim sprzedaży szkody komunikacyjnej nie tylko szybko otrzymasz pieniądze, ale także nie będziesz musiał przechodzić przez trudną i stresującą drogę sądową. Uwierz, że lepiej zostawić to nam, zwłaszcza, że 90% formalności załatwimy za Ciebie. Otrzymasz od nas najlepszą ofertę na rynku, a jeśli kwota nie będzie Cię satysfakcjonować, będziesz mógł ją negocjować. Zapewniamy, że skup odszkodowań przez naszą firmę to szybka i prosta transakcja, w przeciwieństwie spraw sądowych, które potrafią się ciągnąć tygodniami, co i tak nie gwarantuje wygranej. Cesja nie niesie ze sobą żadnych kosztów, które musiałbyś ponieść, pozywając zakład ubezpieczeń. Odkup odszkodowania ma rónież tę zaletę, że pieniądze pojawią się na Twoim koncie zaledwie w przeciągu kilku dni od momentu podpisania umowy. Dzięki temu otrzymasz to, co Ci się rzeczywiście należy.

Skup odszkodowań a dopłata

Sprzedaż szkody to nie jedyna droga w przypadku zaniżonego świadczenia. Inną opcją jest dopłata do odszkodowania, która polega na przeniesieniu prawa do zaniżonej części odszkodowania na naszą firmę za wcześniej ustaloną kwotę. Z dopłaty mogą skorzystać osoby, które w ciągu ostatnich 3 lat (po tym okresie sprawa się przedawnia) otrzymały odszkodowanie z tytułu szkody na pojeździe. Aby skorzystać z tej opcji, podobnie jak przy skupie odszkodowań, należy przesłać nam kosztorysy do analizy i poczekać na telefon naszego doradcy. O dopłatę warto starać się już na etapie złożenia odwołania – o ile się na nie zdecydowałeś – aby mieć alternatywę w przypadku odmowy reklamacji.

Zarówno odkup odszkodowania przez naszą firmę, jak i dopłata nie niosą dla Ciebie żadnego ryzyka, a są nieporównywalnie szybszymi sposobami na uzyskanie pieniędzy niż droga sądowa. Pamiętaj, że z usług naszej firmy możesz skorzystać na każdym etapie likwidacji szkody, a jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z konsultantem.