Dlaczego dobrze jest skorzystać z firmy odszkodowawczej?

Nie od dziś wiadomo, że zakłady ubezpieczeniowe, nie traktują poważnie klienta indywidualnego, a do tego robią wszystko, by zaniżyć należną poszkodowanemu kwotę odszkodowania. Nie mając doświadczenia w kontaktach z ubezpieczycielem lub po prostu by nie dokładać sobie dodatkowego stresu, warto skorzystać z pomocy specjalisty. Dlaczego jednak lepiej wybrać firmę odszkodowawczą niż prawnika? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat.

Współpraca z firmą odszkodowawczą – zalety 

Ubezpieczyciel nie zawsze traktuje poważnie indywidualnego klienta – jeśli wyczuje nasz brak wiedzy, na przykład w sytuacji gdy w niewłaściwy sposób odwołamy się od jakiejś jego decyzji, zakład ubezpieczeniowy może wcale nam nie odpowiedzieć lub też wręcz przeciwnie, poinformować nas, że skoro nie zgadzamy się z decyzją, to możemy iść do sądu, a jak wszyscy wiemy, to duży wydatek finansowy. Poza tym nie o to chodzi, abyśmy sami „walczyli” z ubezpieczycielem, który ma do dyspozycji cały sztab wykwalifikowanych prawników, skoro można zgłosić się do profesjonalnej firmy. W BEKER POLSKA na co dzień zajmujemy się odzyskiwaniem odszkodowań, mamy odpowiednią wiedzę, współpracują z nami rzeczoznawcy oraz prawnicy. Powierzając nam swoją sprawę, mamy pewność, że wszelkie formalności zostaną za nas dopełnione we właściwy sposób, a ubezpieczyciel nie zlekceważy sprawy.

Miałeś szkodę komunikacyjną? Uzyskaj wyższe odszkodowanie! Przejdź na stronę Dopłata do odszkodowania i zobacz, jak możemy Ci pomóc.

Pomoc prawnika – dlaczego lepiej z niej nie korzystać?

Wbrew obiegowej opinii, jakoby pomoc firmy odszkodowawczej była usługą droższą niż konsultacja prawnika, musimy stanowczo powiedzieć, że jest to nieprawda, a wysokie prowizje to mit. Firma świadczy usługi kompleksowo, natomiast adwokat liczy sobie za każdą najdrobniejszą formalność, przez co ostatecznie zapłacimy więcej. Poza tym dużo łatwiej wybrać firmę odszkodowawczą niż adwokata, ponieważ jest przystępniejsza i bardziej otwarta na klienta. Renomowana kancelaria odszkodowawcza ma swoją stronę internetową, na której znajdziesz zakres świadczonych usług, cennik i wiele innych przydatnych informacji. Często też możesz skorzystać z darmowej konsultacji lub porady online. Rozmowa z konsultantem jest łatwiejsza, przystępniejsza i bardziej zrozumiała niż skomplikowana terminologia prawnicza. Doradca zostawia terminy do wykorzystania w pismach sądowych, a z nami rozmawia bardziej „po ludzku”. Oprócz tego współpraca z firmą odszkodowawczą jest w stu procentach bezpieczna, ponieważ rynek odszkodowawczy jest coraz bardziej regulowany przez Komisję Nadzoru Finansowego, dzięki czemu kancelarie nie działają „w próżni” i nie są bezkarne w przypadku ewentualnych nieścisłości.

Jak wybrać odpowiednią firmę odszkodowawczą?

Każda kancelaria ma określony zakres usług, w których się specjalizuje, trzeba więc wybrać taką, która będzie odpowiednia dla naszej sprawy. Warto zwrócić uwagę na to, czy jest to firma ze stabilną pozycją na rynku o dobrej renomie oraz na umowę współpracy – jasna i przejrzysta spełni oczekiwania obu stron. Szanująca się firma, nie pozwala sobie także na żadne nieetyczne zachowania w postaci nagabywania czy nachalnego wręcz marketingu. Dobra firma sama przyciąga klientów, więc warto poszukać specjalistów z polecenia. Poza tym warto po prostu sprawdzić daną firmę na własną rękę i zebrać o niej jak najwięcej informacji – odwiedzić stronę internetową, poczytać opinie na forum.

To warto wiedzieć

Z firmą odszkodowawczą szczególnie warto współpracować, jeśli musimy zmierzyć się ze sprawą poważną, na przykład o zadośćuczynienie. Przy tego typu sprawach możemy dodatkowo ubiegać się o odszkodowanie z tytułu pogorszenia sytuacji życiowej, zwrot kosztów leczenia czy rentę alimentacyjną. Ponieważ jednak każdy przypadek jest inny i trzeba wiedzieć jakie świadczenia, komu przysługują i jak się o nie ubiegać, sami możemy mieć problem, co i jak trzeba zrobić. Profesjonalni doradcy udzielą nam wszelkich niezbędnych informacji i pomogą uporać się z formalnościami. Należy również pamiętać, że każda firma ma określony zakres usług, w których się specjalizuje oraz że są takie sytuacje, w których może odrzucić naszą sprawę. Kancelaria odszkodowawcza nie podejmie z nami współpracy, jeśli zawarliśmy już ugodę z ubezpieczycielem, zostaliśmy uznani za sprawcę zdarzenia, sprawa kwalifikuje się jako przestępstwo lub uległa przedawnieniu.

Jak widzisz, nie musisz sam „walczyć” z ubezpieczycielem – możesz skorzystać z pomocy specjalistów, którzy zadbają o przyznanie należnych Ci świadczeń. W takiej sytuacji warto postawić na profesjonalną i renomowaną firmę odszkodowawczą, z którą współpraca jest łatwa i opłacalna – w przeciwieństwie do drogich i często niezrozumiałych usług prawnika. Kontakt z doradcą to zdecydowanie prostsze i przyjemniejsze rozwiązanie niż bezpośrednia rozmowa z ubezpieczycielem i gwarancja otrzymania wysokiego odszkodowania.