Historia

Historia firmy

Aby dobrze opowiedzieć naszą historię, musimy się cofnąć do roku 2010, kiedy to jeden z założycieli firmy został poszkodowany w wyniku wypadku drogowego. On sam na szczęście nie ucierpiał na zdrowiu, lecz jego auto zostało mocno uszkodzone. Gdy szkoda została zgłoszona do ubezpieczyciela sprawcy, wszystko potoczyło się normalnym torem i niedługo potem zostało wypłacone odszkodowanie.

Pewnie nasza firma by nie powstała, gdyby za pieniądze, które wtedy wypłacił ubezpieczyciel można było przywrócić samochód do stanu sprzed szkody. Jednak tak się nie stało i dopiero po stoczeniu długiej batalii z towarzystwem, udało mu się uzyskać, to co się prawnie należało. Podczas tego procesu zobaczył jak wiele nieprawidłowości może zaistnieć podczas likwidacji szkody i jak znaczący mają one wpływ na wysokość odszkodowania.

Po rozmowach ze swoimi znajomymi, którzy mieli kiedyś szkody komunikacyjne, okazało się, że Ci też są niezadowoleni ze sposobu ich rozliczenia. Właśnie wtedy w głowie osoby, od której to wszystko się zaczęło, zrodził się pomysł na firmę, która pomagałaby uzyskać uczciwe odszkodowanie komunikacyjne. W ciągu kolejnych czterech lat, założyciel BEKER POLSKA samodzielnie zgłębiał tajniki rozliczania szkód komunikacyjnych, sposoby działania towarzystw ubezpieczeniowych i poznawał prawa rządzące biznesem odszkodowań komunikacyjnych. Na kanwie tej wiedzy i doświadczenia powstała firma, której usługi nie są dla klienta obojętne, lecz bezpośrednio odpowiadają na jego potrzeby. Dzięki temu dziś wyróżniamy się na polskim rynku dopłat do odszkodowań, stale poszerzając ofertę i doskonaląc swoje usługi.

Ideą naszej firmy jest pomoc klientom, którzy są niezadowoleni z tego, jak została rozliczona ich szkoda, dlatego chcąc oferować usługi dopasowane do ich potrzeb, nie poprzestaliśmy na dopłatach do odszkodowań i stworzyliśmy całkowicie nową jakość na polskim rynku. Jako jedyni w Polsce kompleksowo zajmujemy się kwestiami dotyczącymi rozliczania szkód komunikacyjnych, począwszy od możliwości zgłoszenia u nas swojej szkody, przez pomoc przy likwidacji szkody, a na dodatkowych odszkodowaniach kończąc.

Bardzo ważne jest dla nas również uświadamianie ludzi w sprawach dotyczących rozliczania ich szkód oraz ogólnie w tematyce odszkodowań. Robimy to, ponieważ sądzimy, że od przysłowiowego Polaka, który jest mądry po szkodzie, lepiej być mądrym już przed szkodą.

O nas

Naszą firmę tworzą ludzie, a działamy również dla ludzi, dla Ciebie i dla wszystkich naszych aktualnych i przyszłych klientów. Bez Was nie byłoby naszej firmy i właśnie dlatego jako zespół BEKER POLSKA staramy się wykonywać naszą pracę najlepiej jak potrafimy. Nasza kadra składa się z osób, które są specjalistami w swoich dziedzinach, a zarazem są pasjonatami samochodów i motoryzacji. Takie połączenie sprawia, że angażujemy się w naszą pracę, skupiając się na wszystkich aspektach danej sprawy i nie pozostawiając nic przypadkowi.

Prowadzimy trudny biznes jakim jest dochodzenie odszkodowań i kompleksowe zajmowanie się sprawami związanymi z likwidacją szkód. Z tych względów struktura naszej firmy jest podzielona na wiele działów, z których każdy ma wąską specjalizację. Pozwala to nam na rzetelne zajęcie się każdą, nawet niezwykle trudną sprawą, przy zachowaniu wysokich standardów obsługi klientów. W skład naszej firmy wchodzą:

Dział Obsługi Klienta – zespół osób, od których dowiesz się jak wygląda oferta naszej firmy i jak możemy Ci pomóc,
Dział Dokumentów – osoby odpowiedzialne za kompletowanie dokumentacji szkodowej, jej rzetelną analizę i weryfikację, czy przekazane dokumenty są wystarczające do gruntownego rozpatrzenia danej sprawy,
Dział Techniczny – pasjonaci motoryzacji, którzy analizują każdą sprawę trafiającą do naszej firmy. Ich zadaniem jest ocena i weryfikacja technicznych aspektów każdej szkody,
Dział Handlowy – osoby odpowiedzialne za finalizację transakcji oraz posprzedażową obsługę klientów,
Dział Administracji – personel odpowiedzialny za wszelkie formalności związane z prowadzeniem interesów spółki,
Dział Prawny – podmiot zajmujący się skutecznym prowadzeniem spraw sądowych w imieniu firmy oraz naszych klientów,
Zarząd – grono osób odpowiedzialnych za sterowanie okrętem BEKER POLSKA, które gwarantuje bezpieczną i komfortową podróż członkom naszej załogi oraz pasażerom.

Przewaga nad konkurencją

Nasza przewaga nad konkurencją wynika z tego, co leży u podstawy powstania naszej firmy, czyli z odpowiadania na potrzeby klientów i jak najlepszego ich zaspokajania. Jest to wpisane w nasze idee od samego początku i realizowane poprzez działania takie jak ulepszanie usług, poszerzanie oferty, czy pogłębianie wiedzy i dzielenie się nią z klientami.

Przewaga naszej firmy opiera się na trzech filarach, a pierwszym z nich jest zgrany zespół, w którym wiele osób jest od samego początku działalności. Nasz zespół wyróżnia:

Dogłębna wiedza z zakresu likwidacji szkód, dzięki której możemy doradzić każdemu klientowi na każdym etapie likwidacji szkody w taki sposób, aby otrzymał jak najwyższe odszkodowanie,
Rzetelna analiza każdej sprawy, tak samo w wariancie płatnym, jak i bezpłatnym,
Doświadczenie w prowadzeniu spraw sądowych, dzięki któremu nasi klienci mogą być pewni wygranej.

Drugim filarem naszej firmy, dzięki któremu wiedziemy prym w branży odszkodowań komunikacyjnych, jest sposób naszego działania, który odznacza się szacunkiem do naszych klientów. Nasze działania cechuje:

Obsługa klienta na najwyższym poziomie,
Przejrzystość i czytelność wszelkich transakcji zawieranych z naszą spółką,
Realizowanie zleceń w sposób jak najmniej angażujący naszych klientów, aby z kontaktów z naszą firmą, mogli czerpać wyłącznie korzyści.

Na sam koniec dodamy, że trzecim filarem naszej przewagi jest sposób zarządzania firmą, dzięki któremu stale poszerzamy nasze horyzonty i zdobywamy nowe doświadczenia. To wszystko sprawia, że wyprzedzamy konkurencję będąc największymi innowatorami w branży odszkodowań komunikacyjnych.