Zgłoszenie szkody

Zgłoś u nas swoją szkodę, a zaoszczędzisz czas i zyskasz pewność, że uzyskanie odszkodowania przebiegnie szybko i uczciwie.

NAJWYŻSZE DOPŁATY NA RYNKU

PRZEŚLIJ KOSZTORYSDO DARMOWEJ KALKULACJI


Zgłoszenie szkody

Szkoda komunikacyjna jest doświadczeniem niosącym ze sobą wiele problemów, z którymi nie do końca wiemy jak sobie poradzić. Jest tak dlatego, że zazwyczaj jest to nasze pierwsze lub drugie takie zdarzenie w całej karierze kierowcy, więc siłą rzeczy brak nam doświadczenia w kontaktach z towarzystwami ubezpieczeniowymi, a jeśli już takie mamy, to dotyczą one ubezpieczenia pojazdu, a nie kwestii związanych z likwidacją szkody.

To wszystko sprawia, że możemy popełnić błąd na jednym z wielu etapów likwidacji naszej szkody, co może znacząco wpłynąć na wysokość odszkodowania, a nawet na decyzję o jego wypłacie.

W toku likwidacji szkody łatwo jest popełnić błąd chociażby w postaci:

 • przedstawienia przebiegu zdarzenia w sposób nierzetelny, co wprowadza wątpliwości dotyczące odpowiedzialności za szkodę,
 • przedstawienia uszkodzeń swojego pojazdu w sposób niepoprawny, co uniemożliwia uznanie pełnego zakresu uszkodzeń,
 • wyrażenia telefonicznej lub mailowej zgody na zaproponowaną przez ubezpieczyciela wysokość odszkodowania, co ubezpieczyciel uznaje jako podpisanie ugody,
 • świadomego podpisania ugody, co uniemożliwia dalsze dochodzenie naszych roszczeń.

Popełnienie powyższych błędów może skutkować:

 • odmową wypłaty odszkodowania,
 • odmową uznania pełnego zakresu uszkodzeń pojazdu,
 • stwierdzenia winy lub współudziału w szkodzie.

Aby uniknąć błędów skutkujących problemami z wypłatą odszkodowania, należy już od samego początku powstania szkody działać rozważnie. Pierwszą rzeczą, jaką musimy zrobić, jest zabezpieczenie miejsca kolizji, a następnie wezwanie policji lub spisanie oświadczenia. Kolejną czynnością powinno być odpowiednie udokumentowanie miejsca zdarzenia poprzez zrobienie zdjęć oraz – jeśli nie wzywaliśmy policji – spisanie oświadczenia ze sprawcą, co uchroni nas od obciążenia odpowiedzialnością za szkodę.

Aby otrzymać odszkodowanie za szkodę komunikacyjną, w której jesteśmy poszkodowani, należy ją zgłosić do ubezpieczyciela sprawcy bądź naszego. Dzięki usłudze BLS (Bezpośrednia Likwidacja Szkód) mamy możliwość wyboru towarzystwa ubezpieczeniowego. W przypadku, gdy to my jesteśmy winni (szkoda z AC), szkodę zgłaszamy do naszego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Jeśli robisz to po raz pierwszy lub nie posiadasz odpowiedniego doświadczenia, musisz być świadomy, że likwidacja szkody prowadzona przez ubezpieczyciela przebiega według ściśle określonych procedur, a Twoją rolą jako poszkodowanego jest odpowiednie udokumentowanie przebiegu zdarzenia oraz zakresu uszkodzeń pojazdu.

Zazwyczaj poszkodowani nie mają świadomości, jak ważne dla poprawnej likwidacji szkody jest wykonanie tych czynności. W toku ich realizacji jesteśmy zobligowani do sporządzenia szeregu dokumentów, takich jak m.in. oświadczenie, zgłoszenie szkody, fotografii uszkodzeń. Równocześnie ubezpieczyciel także sporządza dokumentację szkody i na jej podstawie, oraz na podstawie dokumentów przedstawionych przez nas, podejmuje decyzję o wypłacie odszkodowania oraz jego wysokości.

Zgłaszając swoją szkodę naszej firmie zyskujesz znacznie większą pewność, że zostanie ona poprawnie rozliczona. Wieloletnie doświadczenie, które mamy w kontaktach z towarzystwami ubezpieczeniowymi sprawia, że wiemy, jak powinien przebiegać proces likwidacji szkody, abyś otrzymał możliwie wysokie odszkodowanie oraz nie miał problemów z ewentualnym dalszym dochodzeniem swoich praw.

Jak przebiega zgłoszenie nam swojej szkody?

 1. Powstaje szkoda.

 2. Zgłaszasz szkodę do ubezpieczyciela oraz niezależnie zgłaszasz szkodę nam. Jeśli zgłaszając się do nas, nie zgłosiłeś jeszcze szkody do ubezpieczyciela, to pomagamy Ci wybrać takiego, który najlepiej zajmie się Twoją sprawą – dlatego warto skorzystać z naszego formularza – Zgłoś szkodę.

 3. Następują oględziny pojazdu.

  Wyróżniamy dwie formy oględzin pojazdu:

  • Uproszczone – na podstawie samodzielnie wykonanych zdjęć. Instrukcja, jak poprawnie sfotografować zakres uszkodzeń, znajduje się TUTAJ. Tę formę oględzin zalecamy w przypadku niedużego zakresu uszkodzeń. Oględziny uproszczone znacznie przyśpieszają likwidację szkody i wypłatę odszkodowania.
  • Tradycyjne, w trakcie których pracownik lub zleceniobiorca towarzystwa ubezpieczeniowego wykonuje zdjęcia pojazdu, weryfikuje kondycję pojazdu i często wykonuje pomiar powłoki lakierniczej. W trakcie tego typu oględzin należy zwracać szczególną uwagę na to, co podpisujesz – likwidatorzy terenowi często zawierają bardzo niekorzystne ugody z poszkodowanymi.

  Zanim zdecydujesz się na którąkolwiek  z powyższych opcji, warto skonsultować to z naszym doradcą ds. likwidacji szkód. Doradzi on Tobie, jak przeprowadzić korzystnie dla Ciebie oględziny uwzględniając markę, model, rocznik uszkodzonego pojazdu oraz zakres jego uszkodzeń i wcześniejszą historię. Wszystkie te czynniki mogą mieć wpływ na drastyczne obniżenie kwoty odszkodowania przez ubezpieczyciela.

 4. Towarzystwo przedstawia wycenę szkody, a Ty przesyłasz ją nam, abyśmy mogli przeanalizować poprawność jej rozliczenia.
 5. Towarzystwo podejmuje decyzję o wypłacie odszkodowania, a my po sprawdzeniu Twojej szkody informujemy Cię, czy odszkodowanie jest uczciwe. Jeśli odszkodowanie jest zaniżone, proponujemy uzyskanie dodatkowych pieniędzy w formie dopłaty do odszkodowania lub poprowadzenia sprawy w sądzie.
 6. Towarzystwo wypłaca Ci odszkodowanie, po czym – w przypadku zaniżenia – decydujesz się na jedną z form uzyskania dodatkowych pieniędzy.

Co zyskujesz zgłaszając nam szkodę?

 1. Znacznie większą pewność przyznania odszkodowania.
 2. Fachowe doradztwo na każdym etapie likwidacji szkody.
 3. Pomoc w wybraniu ubezpieczyciela, który sprawnie zajmie się Twoją szkodą i możliwie szybko wypłaci Ci odszkodowanie.
 4. Pomoc w wyborze najlepszej formy zgłoszenia szkody.
 5. Zestaw instrukcji, które pomogą Ci poprawnie wypełnić istotne dokumenty szkodowe, sfotografować miejsce zdarzenia oraz wykonać uproszczone oględziny.
 6. Wypłatę bezspornej kwoty odszkodowania od ubezpieczyciela z zachowaniem możliwości uzyskania dodatkowych pieniędzy.
 7. Propozycję dodatkowego odszkodowania w formie:
  • dopłaty do odszkodowania,
  • prowadzenia sprawy w sądzie przez naszą kancelarię (tylko w wybranych sprawach).

Zgłoś do nas swoją szkodę i przekonaj się, ile możesz zyskać!

Wybierz formę kontaktu i porozmawiaj z Naszym doradcą

Nasza infolinia jest czynna od 8:00 do 17:00 od poniedziałku do piątku